Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.
Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.
2. Kocioł stałopalny, a ciepła woda użytkowa.
Budownictwo mieszkalne zużywa spore ilości ciepłej wody. Dla typowej rodziny jest to ilość w okolicach 60/70 litrów wody o temperaturze 50C na dobę dla każdego z lokatorów. Większość z rozpatrywanych urządzeń grzewczych nie ma najmniejszych problemów z przygotowaniem ciepłej wody. Wyjątkiem są kotły stałopalne ponieważ wymagają, aby klient rozpalał w kotle nawet w najbardziej upalne dni. Zasyp podajnika związany jest z marnowaniem paliwa, które nieustannie tli się w kotle, aby urządzenie było w gotowości. Proszę mi wierzyć, że rozpalanie kotła i przebywanie w kotłowni, gdy na zewnątrz jest +30C nie należy do najprzyjemniejszych.
Rozwiązaniem jest współpracująca instalacja solarna lub pompa ciepła do c.w.u. uzupełniająca pracę kotłowni. Są to bardzo dobre i efektywne rozwiązania, jednak znacznie podnoszą koszt inwestycji o kilkanaście tys. zł, powodując że inwestycyjnie zbliżamy się do innych alternatywnych rozwiązań. Warto zatem rozważyć montaż pompy ciepła, która nie tylko staje się bezobsługowa, ale przede wszystkim dostarczy domownikom szeroko rozumiane ciepło :)