Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.
Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.
3. Kocioł gazowy – przygotowanie ciepłej wody użytkowej.
Dwa podstawowe rozwiązania przygotowania ciepłej wody przez kotły gazowe to układy przepływowe (kotły dwu funkcyjne) i układy pojemnościowe ( jednofunkcyjne), czyli z magazynem wody.
Pierwsze rozwiązanie oparte o kocioł, który przepływowo podgrzewa wodę dedykowane jest raczej do mieszkań, gdzie trudno znaleźć miejsce nawet na mały 100L zbiornik c.w.u. Komfort użytkowania jest niski, ponieważ temperatura wody jest niestabilna. Może powstać sytuacja, w której ktoś bierze prysznic, woda jest ciepła, lecz gdy w tym czasie drugi lokator zaczyna myć naczynia to temperatura wody znacznie spada w obu wylewkach.
Z tych powodów w budownictwie jednorodzinnym stosuje się zasobniki ciepłej wody użytkowej. Są to klasyczne układy realizujące tzw. priorytet c.w.u. W pierwszej kolejności podgrzewany jest zbiornik ciepłej wody, a w drugiej system ogrzewania budynku. Możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie, ponieważ podgrzew zbiornika wody trwa około 30/40 minut i jest to czas, który w żadnym wypadku nie zachwieje temperaturą pomieszczeń w budynku.