Centralny odkurzacz - Instal Technik

Odkurzacz centralny: wygoda, skuteczność i uniwersalność w codziennym sprzątaniu domu

Potrzebujesz urządzeń i systemów, które poprawią komfort życia, usprawnią codzienne obowiązki i zmaksymalizują efektywność wykonywanych prac domowych? Takim rozwiązaniem jest odkurzacz centralny. Ma on wiele zalet, które dają mu przewagę nad odkurzaczem tradycyjnym. Dlaczego warto zainwestować w system odkurzania centralnego w domu? 

Prostota i wygoda użytkowania

Odkurzacze tradycyjne muszą być przenoszone z pokoju do pokoju, co bywa męczące i nieporęczne zwłaszcza podczas sprzątania domu jednorodzinnego. W przypadku odkurzacza centralnego jednostka centralna jest zainstalowana w jednym miejscu, np. w piwnicy, garażu, pomieszczeniu gospodarczym lub kotłowni, co znacznie poprawia komfort odkurzania.

W różnych punktach budynku w ścianach znajdują się gniazda ssące, do których podłączamy końcowy element ssący, wąż odkurzacza. Ten jest lekki, elastyczny i długi – nie trzeba dźwigać ciężkiego sprzętu i wędrować z nim po piętrach domu. Odkurzanie schodów czy elementów ulokowanych na wysokości staje się dużo łatwiejsze – podnosimy jedynie wąż, nie całe urządzenie.

Jeśli instalacja jest dobrze zaprojektowana i dostosowana do powierzchni domu, wtedy sprzątanie w różnych zakamarkach jest szybkie i bezproblemowe. Można zdecydować się także na system chowanego węża ssącego, który jest ergonomiczny i przyspiesza sprzątanie. Wówczas wyciąga się wąż prosto ze ściany i nie zajmuje on cennego miejsca w domu.

Skuteczność sprzątania i zdrowy dom

Pojemnik odkurzacza centralnego, do którego zbierane są nieczystości, ma pojemność 15-25 litrów. Zwykle wystarczy go opróżniać raz na 2-3 miesiące. Moc ssąca odkurzacza centralnego jest znacznie wyższa niż w tradycyjnych odkurzaczach i nie zmienia się, jeśli pojemnik jest pełny. Dzięki temu systemy centralne skuteczniej i szybciej usuwają kurz i wszelkie zanieczyszczenia.

Wyższa moc ssąca odkurzacza centralnego nie łączy się z większym hałasem, który w tradycyjnych odkurzaczach może wywołać uczucie dyskomfortu. Jednostka centralna jest zamontowana w pomieszczeniu oddalonym od części mieszkalnej budynku, co izoluje mieszkańców od hałaśliwych dźwięków odkurzania. Zamiast głośnego buczenia tradycyjnego odkurzacza słychać delikatny szum zasysanego powietrza. Odkurzacz centralny pracuje cicho i z oddali, nie przeszkadza podczas rozmów telefonicznych, oglądania telewizji czy drzemki najmłodszych domowników.

Systemy centralnego odkurzania nie powodują cyrkulacji zużytego powietrza. Są wyposażone w zaawansowane, wysokowydajne filtry, które skutecznie wyłapują drobinki kurzu i alergenów. Tak dokładne i higieniczne odkurzanie oznacza mniej pyłków i roztoczy w domu. Docenią to szczególnie osoby cierpiące przez alergie i choroby układu oddechowego. Jakość powietrza w domu poprawia się – odkurzacz centralny wyrzuca zassane, zanieczyszczone powietrze na zewnątrz budynku.

Jeden odkurzacz – wiele możliwości

Szeroka gama końcówek sprawia, że odkurzacz centralny można dostosować do różnych potrzeb i staje się uniwersalny. Nie tylko posprząta on podłogi, dywany, meble i sprzęty domowe.Z dodatkowymi akcesoriami można odkurzyć trudno dostępne miejsca jak przestrzenie za meblami, szczeliny czy naroża. Wszechstronności centralnemu systemowi dodają m.in. szczotki do tapicerki meblowej i samochodowej, do odkurzania drewna, szkła, urządzeń RTV, do pielęgnacji sierści zwierząt, różne ssawki, szufelki automatyczne, końcówki do czyszczenia zasłon i ubrań.

Systemy odkurzania centralnego są trwałe i mniej awaryjne niż tradycyjne odkurzacze. Nie wymagają częstego serwisu. Prawidłowo wykonana, szczelna instalacja w podłodze i ścianach to brak problemów z nieprzyjemnymi zapachami czy potencjalnym zatkaniem przewodów węża ssącego. Warto pamiętać, że odkurzacz centralny to inwestycja, która przyczynia się do zwiększenia wartości nieruchomości.

Emblemat InstalTechnik

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.