Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

20. Pompa ciepła, a kominek z płaszczem wodnym.

Z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie to nie ma większego sensu z dokładnie tych samych powodów stosowanie z pompą ciepła instalacji solarnej. Dodatkowo jednak układ urządzenia skrajnie wysoko temperaturowego jakim jest kominek w połączeniu z tym wybitnie niskotemperaturowym jak pompa ciepła powoduje szereg komplikacji. Kominek jest w stanie wyprodukować wodę grzewczą o temperaturze nawet 85oC, jeśli taka woda wpłynie do pompy ciepła wyłączy się ona i przejdzie w stan awarii. Ponieważ nie jest przystosowana do pracy z tak wysokimi temperaturami – ciśnienie gazu którym napełniona jest pompa wzrośnie powyżej dopuszczalnych wartości. Dodatkowo instalacja automatycznie wymaga zastosowania większego bufora, powiedzieliśmy sobie o 10-15L/kW w układzie z kominkiem wartość ta wzrasta do 35-40L/kW mocy.

Co zyskujemy robiąc kominek bez płaszcza wodnego w budynku z pompą ciepła ???

Bezpieczeństwo ! Gdy zimą przydarzy się awaria sieci elektro-energetycznej i nasza pompa ciepła nie będzie działać, a w kotłach olejowych i gazowych wyłącza się palniki i pompy obiegowe. My będziemy mogli spokojnie rozpalić w kominku i cieszyć sie ciepłem.

Emblemat InstalTechnik