Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

6. Kocioł stałopalny, a ciepła woda użytkowa.

Budownictwo mieszkalne zużywa spore ilości ciepłej wody. Dla typowej rodziny jest to ilość w okolicach 60l wody o temperaturze 50C na dobę dla każdego z lokatorów. Większość z rozpatrywanych urządzeń grzewczych nie ma najmniejszych problemów z przygotowaniem ciepłej wody. Wyjątkiem są kotły stałopalne ponieważ wymagają, aby klient rozpalał w kotle nawet w najbardziej upalne dni. Zasyp podajnika związany jest z marnowaniem paliwa, które nieustannie tli się w kotle, aby urządzenie było w gotowości. Proszę mi wierzyć, że rozpalanie kotła i przebywanie w kotłowni, gdy na zewnątrz jest +30C nie należy do najprzyjemniejszych.

Rozwiązaniem jest współpracująca instalacja solarna lub pompa ciepła do cwu uzupełniająca pracę kotłowni. Są to bardzo dobre i efektywne rozwiązania, jednak podnoszą koszt inwestycji o 7-10 tys. zł, powodując że inwestycyjnie zbliżamy się do innych alternatywnych rozwiązań.

Emblemat InstalTechnik