Kocioł gazowy kondensacyjny czy tradycyjny?

Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

2. Kocioł gazowy kondensacyjny czy tradycyjny?

Różnica w katalogowej sprawności pracy tych urządzeń wynosi zdaniem ekspertów nawet 30% na korzyść kotła kondensacyjnego. Gra jest oczywiście warta świeczki pod warunkiem, że kocioł kondensacyjny będzie pracować w tak zwanych warunkach kondensacji, czyli temperatura wody grzewczej opuszczającej urządzenie będzie nie wyższa niż 56C. Wymaga to po stronie budynku zamontowania układu ogrzewania podłogowego lub odpowiednio dobranych grzejników tradycyjnych. Więcej informacji o wyborze pomiędzy grzejnikami, a popularną „podłogówką”, znajdziecie Państwo w części opisującej instalacje wewnętrzne.

Pod względem podstawowych zastosowań nie znajdziemy różnic pomiędzy omawianymi modelami, bowiem każdy  z tych sprzętów służy do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody. Podstawową różnica polega na tym, że zwykły kocioł emituje spaliny i ciepło do atmosfery, zaś  model kondensacyjny odbiera ciepło ze spalin i wydziela je, przekładając się na niższe rachunki.

Emblemat InstalTechnik

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.