Czy montować kominek? Z Płaszczem wodnym, czy bez?

Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

3. Czy montować kominek? Z Płaszczem wodnym, czy bez?

Fakt posiadania kominka zależny jest od indywidualnych upodobań Inwestorów. Jest nie tyle urządzeniem grzewczym, co elementem aranżacji wnętrza – ozdobą salonu. Wkłady i obudowy kominkowe potrafią kosztować 5, 50 a nawet 100 tys. zł zależnie od gustu i zasobności portfela.  Niezależnie jaki to będzie kominek, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to urządzenie, które zamienia Nasz salon w kotłownię. Wymaga stałej obsługi i dozoru. Jest to świetny dodatek do salonu, budujący nastrój i klimat pomieszczeń, jednak ze względu na poziom uciążliwości w obsłudze nie nadaje się do ich ogrzewania. Naszym zdaniem w kominku powinno palić się dla przyjemności i relaksu.

Samo stosowanie płaszcza wodnego w kominkach znacznie podnosi koszty inwestycji, nie mniej jednak sprawność cieplna urządzenia wzrasta prawie dwukrotnie. Jeśli planujemy palić w kominku okazyjnie w święta i kiedy odwiedzą Nas goście, odpuśćmy płaszcz wodny, ponieważ będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Warto pamiętać, że korzystając z dofinansowań na montaż źródeł ogrzewania, np. pomp ciepła, nie możemy montować kominków z płaszczem wodnym, a ich funkcja musi ograniczyć się do ozdoby.

Emblemat InstalTechnik

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.