Co to jest i do czego służy wentylacja mechaniczna?

Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

1. Co to jest i do czego służy wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna to system urządzeń tworzących układ zapewniający dostawę „świeżego” i usunięcie „zużytego” powietrza z budynku. Zazwyczaj układ taki składa się z centrali wentylacyjnej, sieci kanałów dystrybuujących powietrze i dodatkowych urządzeń towarzyszących (tłumiki hałasu, przepustnice itp.). W budownictwie mieszkalnym wentylacja mechaniczna to prosty i skuteczny układ, który znacznie podnosi komfort użytkowania i standard budynku. Wyobraźcie sobie, że będąc w swoich czterech ścianach zawsze oddychacie idealnie świeżym i czystym powietrzem, tak jakbyście przebywali w ogrodzie lub na spacerze w parku. Dodatkowo wentylacja poprzez zastosowanie urządzenia zwanego rekuperatorem pozwala zaoszczędzić sporo energii wykorzystywanej do ogrzewania Naszego budynku. Jest to bardzo modne i nowoczesne rozwiązanie. W niektórych krajach zachodniej Europy stosowanie rekuperacji jest już wymogiem w każdym nowo budowanym domu jednorodzinnym. Dlaczego? Ponieważ poza wartościami związanymi z komfortem i podniesieniem standardu życia, są to systemy bardzo ekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego, w szczególności atmosfery.

Emblemat InstalTechnik

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.