Jak "zarobić" na wentylację mechaniczną na etapie budowy domu

Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

4. Jak „zarobić” na wentylację mechaniczną na etapie budowy domu.

Pierwsza i fundamentalna sprawa to brak konieczności budowania ceramicznych kominów wentylacyjnych. Jeśli przypilnujemy tego w momencie projektowania domu to nie postawimy komina w kuchni, czy w łazience a to pozwoli na spore oszczędności na etapie budowy.  Łącznie oszczędzimy na materiale, robociźnie, obróbkach dachowych kilka tysięcy złotych (warto wyodrębnić sobie tę kwotę z kosztorysu budowlanego, celem łatwiejszego wyodrębnienia wspomnianej kwoty). Druga możliwość to okna na parterze. W domu z wentylacją mechaniczną nie ma konieczności wietrzenia ponieważ wymiana powietrza jest ciągła i trwa 24h na dobę, więc na parterze możemy zastosować okna bez możliwości otwierania. Obniży to cenę każdego z okien o kolejne kilka złotych oraz podniesie standard antywłamaniowy. Wykonując te proste czynności „zaoszczędzimy” około połowę kwoty, która przyda nam się na kompleksowe wykonanie rekuperacji. Reszta kwoty szybko zwróci się na etapie eksploatacji budynku dzięki odzyskowi ciepła.

Emblemat InstalTechnik

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.