Podstawą udanej współpracy jest dialog i zrozumienie potrzeb klienta na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kierując się tą zasadą przeprowadziliśmy setki rozmów z Naszymi klientami. Powtarzające się pytania i wątpliwości skłoniły Nas do opracowania poradnika w formie zbioru najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

9. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy wykonującej instalację?

Aby nie dołączyć do rzeszy użytkowników, którzy korzystają z wentylacji tylko wtedy gdy wychodzą z domu, bo jest zbyt głośna, a swoje żale wylewają na internetowych forach, należy zadbać o kilka spraw na etapie podejmowania decyzji.

1. Zamówić projekt instalacji wentylacji mechanicznej lub wybrać wykonawcę, który go dostarcza.

2. Wybrać urządzenie dobrej klasy, wentylatory EC, automatyczny by-pass, odpowiednią technologię rozmrażania wymiennika, izolację obudowy centrali. Możliwości automatyki, głośność urządzenia i apetyt na energię elektryczną to tylko podstawowe sprawy, na które trzeba zwrócić uwagę.

3. Odpowiedni system rozprowadzenia powietrza, kanały sztywne lub rozdzielczy system elastyczny kanałów z tworzywa antybakteryjnego.

4. Wykonawca musi wyregulować instalację i przedstawić protokół z tej regulacji.

5. Regulacja wykonywana jest profesjonalnym i atestowanym urządzeniem.

6. Regulacja odbywa się w oparciu o system przepustnic, niedopuszczalne jest regulowanie układu na anemostatach.

7. Stosowanie tłumików hałasu po stronie budynku za centralą.

Spełnienie powyższych warunków z całą pewnością spowoduje, że nie będziemy w stanie wybrać najtańszej oferty zarówno jeśli chodzi o wybór urządzenia jak i wykonawcy, ale w 100% zapewni cichą, ekonomiczną i skuteczną pracę wentylacji mechanicznej, która przyniesie Naszemu domowi komfort i oszczędności.

Emblemat InstalTechnik